تبلیغات
fantasy world - کریپی پاستا چیه

کریپی پاستا چیه

جمعه 10 مهر 1394 09:51 ق.ظ

äæíÓäÏå : Emiko
من اینو توی وب قبلیم گذاشته بودمگفتم اینجاهم بزارم


کریپی پاستا، داستان های ترسناک اینترنتی هستن. دقت کنید، یکی یه داستان درست میکنه و در اینترنت پخشش میکنه. این یعنی به هیچ وجه واقعی نیستن!
CreepyPasta از کلمه CopyPasta میاد که یه اصطلاح اینترنتی هست، به معنی مطلبی که هی از یه جا کپی میشه و یه جا دیگه پیست میشه و کل نت رو میگیره. کریپی پاساتاها هم خیلی زود معروف میشن و اگر خوب نوشته شه باشن، تا مدت ها طرفدارای خودشون رو حفظ میکنن.
یکی از ویژگی ها کریپی پاستاها اینه که محدود به قالب داستانی نیستن و این باعث میشه جذاب تر و واقعی تر به نظر بیان. مثلا طرف اتفاقات مرموزی که تو یه بازی براش افتاده رو تو یه سایت میزاره (مثل داستان Herobrine) یا مثلا یه قسمت از یه کارتون رو تعریف میکنه که هیچوقت پخش نشده (مثلا یکی رو دیدم که درباره یه قسمت از باب اسفنجی بود، که اختاپوس توش خودکشی میکنه) یا میاد یه عکس مرموز تو یه سایت میزاره (مثل Slenderman). یا حتی یکی میاد داستانش رو وسط صفحه یه ویکی میزاره. یا حتی یه ویدیو در یوتیوب.

چندتا از کریپی پاستاهای پر طرفدار:
Jeff the killer که درباره یه بچه ای هست که بعد یه سری اتفاقات یه قاتل سادیستی و دیوونه میشه.
Slenderman: خود اسلندرمن یه داستان بچگونه هست، یه چیزی مثل لولوخرخره ما ایرانیا. از موقعی در اینترنت رواج پیدا کرد که یه عکس فوتوشاپی ازش تو یه فروم گذاشته شد. بعد از اون هم خیلی ها کریپی پاستاهای خودشون رو درباره اسلندرمن و رویارویی با اون گذاشتن. حتی یه بازی هم براش ساخته شد.
Smile Dog: درباره یه عکس ترسناک از یه سگه که گفته میشه کسایی که ببیننش خودکشی میکنن. اصل داستان از این قراره که یکی این عکسو تو یه وبلاگ میزاره و ادها میکنه که این عکس پیش جسد یه زن پیدا کرده که انگار خودکشی کرده.
BEN drowned: یکی از کریپی پاستاهای مورد علاقه من. خاطرات اتفاقات مرموزیه که برای Jadusable، یه دانشجو و نویسنده خاطرات میوفته. Jadusable یه بازی از یه فرد مرموزی میگیره اما بازی توسط موجود ناشناخته ای تغییر داده شده و مدام اتفاقات مرموز در بازی میوفته (مثلا یه سیو جدید ظاهر میشه، یا شخصیت بازی یهو میمیره و ...) به نظر میرسه بازی توسط روح صاحب قبلی بازی که اسمش ben بوده فاسد شده. چیزی که قضیه رو ترسناک تر میکنه اینه که به نظر میرسه ben رو خود jadusable هم تاثیر گذاشته و حقیقتی که jadusable میخواد بگه رو پنهون نگه میداره. هر قسمت از خاطرات همراه با یه فیلم از بازی هم هست که توسط jadusable گرفته شده اما به نظر میرسه خیلی از اینها توسط بن تحریف شدن. درنهایت هم jadusable تصمیم میگیره حقیقت رو پنهانی و رمزگونه به بقیه برسونه، تا بن نتونه تغییرشون بده. خاطرات طی 7 تا 15 سپتامبر 2010در اینترنت پخش شدن.
äÙÑÇÊ ÏæÓÊÇä áã: نظرات
ÊÇÑíÎ ÇÑÓÇá: جمعه 10 مهر 1394 10:12 ق.ظ